piątek, 10 kwietnia 2009

Capes: Marvel Universe

Całkiem ciekawa gra o superbohaterach, w której nie występuje MG, a Gracze wg pewnych mechanizmów decydują o przebiegu rozgrywki. Nie gra się jedną główną postacią ale w każdej scenie wybiera się jedną. Moimi postaciami byli: Spider-boy, Kapitan O'Hara i Giant. Sesje spisał Filip.

Scena 1


Fang, Spider-boy, Grim Reaper

Bomba w pociągu. Spider-boy ma złe przeczucia i ogłasza alarm. Przechadzająca się ulicą Fang zauważa naznaczonego przez śmierć człowieka i podąża za jego vanem. Spider-boy wyprowadza pasażerów, ale pociąg wybucha na wiadukcie. Fang w ostatniej chwili ratuje naznaczonego przed zasypaniem. Grim Reaper poszukuje go, ale bezskutecznie.

Scena 2

Kapitan O'Hara, Tommy Lee, Fang

Kapitan O'Hara przybywa na miejsce wybuchu. Tommy Lee, naznaczony, jest opatrywany, a Fang składa zeznania. W tłumie pojawia się zamachowiec. Fang udaje się go schwytać. Kapitan O'Hara chce ją też aresztować, ale stają jej na drodze dziennikarze.

Scena 3

Death, Tommy Lee, Spider-boy

Death przybywa na komendę policji. Na korytarzu spotyka ją wychodzący z przesłuchania Tommy Lee. Najżałośniejsza scena podrywu w historii komiksu. Death każe mu zaczekać pod budynkiem i idzie na spotkanie z kapitan O'Harą. Zastaje ją podczas rozmowy ze Spider-boyem. O'Hara chce, aby Death zajęła się sprawą Fang, ale Spider-boy próbuje odwieźć ją od tego. Ze względu na łączące je wspomnienia nie udaje mu się to. Zauważa jednak na ulicy naznaczonego podczas rozmowy z gorylem Death. Postanawia zbadać dokładniej sprawę.

Scena 4

Fang, Spider-boy, Bobby

Fang je lody u Boba i oglądając zdjęcia superbohaterów na ścianie rozmawia z nim o starych, dobrych czasach. Na lodziarnię napadają uzbrojeni bandyci i terroryzują klientów. Spider-boy pojawia się i klepie napastników. Fang i Bobby pozostają niewzruszeni napadem, ale kiedy już wydaje się, że napastnicy zostali pokonani, w catgirl zostaje przypadkowo wystrzelony pocisk. Spider-boy ratuje ją w ostatniej chwili.

Scena 5

Giant, Death, Evolution, Grim Reaper

Spotkanie w dokach. Evolution przedstawia Death wyniki swoich badań. Death chce dowodów lojalności. Okazuje się, że to Evolution odpowiada za bombę w pociągu. Giant zauważa przyczajonego na dachu Grim Reapera. Death postanawia na wszelki wypadek naznaczyć Evolution. Grim Reaper atakuje ją poprzez świat cienia, Evolution wzywa na pomoc swoje morloki. Podczas walki Giant pokonuje Grim Reapera, ale Death udaje się naznaczyć i spętać Evolution.

Scena 6

Bobby the Hunter, Evolution, Spider-boy, Void, Giant

Morloki Evolution i Giant ścigają Void, uciekinierkę z laboratorium. Pojawia się Bobby the Hunter, Giant chce mu wklepać z zemsty za braci z kołhozu. Spider-boy przybywa z odsieczą. Zaczyna się napierdalanie. Ostatecznie Void ucieka, a Bobby zostawia na ulicy złamanego psychicznie Gianta. Evolution porzuca go, bo okazał się słaby i odchodzi, rozmyślając o swoich mrocznych planach. Okazuje się, że w pociągu Spider-boy uratował przed wybuchem jej nieudane eksperymenty, że eksperymentowała też na Fang oraz, że odpowiada za napad na lodziarnię. Void wyjaśnia Spiderowi, że początkowo dobrowolnie poddawała się eksperymentom Evolution, jako jej siostra. Wyjawia też lokację głównego laboratorium.

Prześlij komentarz