niedziela, 5 kwietnia 2009

Historie z Fallcrest #6

Straż! Straż!- (SC)

Drużyna jest w nieciekawej sytuacji. Sierżant Murgeddin nalega dość mocno na wyjaśnienie całej tej sytuacji. Bohaterowie starają się wyplątać i wytłumaczyć co się dokładnie dzieje. Opowiadają co i jak się wydarzyło do tej pory i w jaki sposób tu trafili. Oskarżają także Kamrotha o przewodzenie kultem Tiamat. Znajdują i pokazują strażnikom księgę Tiamat używaną do modlitw a także zamaskowane przejście do ukrytych piwnic, którego nie powinno tutaj być. Murgeddin który jest wrażliwy postanawia dać bohaterom wolną rękę – jeśli w podziemiach piwnic faktycznie znajdą coś na kształt świątyni – zostaną bohaterami i oczyszczeni z zarzutu morderstwa i włamania. Jeśli nie – sam krasnolud dobierze się do nich. Bohaterowie samotnie schodzą do podziemi, ponieważ krasnolud zostaje wezwany nagle w związku z przyjazdem Purpurowego Rycerza do lorda Markelhaya.


Skarbiec


Bohaterowie schodzą do piwnic Kamrotha. Zamiast piwnic jest jakieś głębsze zejście i tunel prowadzący mocno w dół. Skradają się, zostają jednak zauważeni przez strażnika pilnującego przejścia. Od korytarza biegnie odnoga a tam dwóch strażników próbuje uruchomić drewaniano-stalowego golema strażniczego. Cała trójka rozpoczyna walkę z przybyszami. Uriel rozwala golema a następnie strażnicy padają już jak muchy. W, jak się okazuje, skarbcu, są zrabowane dobra domu Azaer a także magiczna zbroja, która należała do ojca Uriela.

Świątynia Tiamat

Skradając się wchodzą do wielkiej podziemnej świątyni Tiamat. Kilkunastu akolitów ubranych w szaty, odwróconych plecami do wejścia, zapatrzeni w ołtarz odmawia modlitwę. Przy ołtarzu naprzeciw wejścia również i Kamroth ubrany w szatę kultystów przewodzi modlitwie. Przed nim na ołtarzu leży uwiązana Giata. Nie zastanawiając się wiele bohaterowie wpadają z hukiem zaskakując wszystkich. Na początek idą czary obszarowe oraz Dragon Breath Dragonborna. Skamos wypuszcza dwie bardzo celne strzały w kapłana. Akolici padają jak mu... miniony. Gdy wszyscy już nie żyją Amos rzuca czar – drzwi do świątyni się zamykają, świece przygasają – a akolici powstają z martwych – jako szkielety. Rozpoczyna się prawdziwa walka – wiele groźniejsza niż poprzednia. Balasar i Uriel atakują Kamrotha, Skamos i Erevan walczą w połowie sali ze szkieletami, a przy drzwiach walczy Lia. W końcu Amos popełnia błąd – próbuje zaatakować Uriela, jednak otwiera się całkiem przed atakiem Balasara (Divine Challenge) i ze zdziwieniem obserwuje jak spomiędzy jego żeber przebija się miecz Dragonborna. Jednie Lia nie ma szcześcia – pada na ziemię w trakcie walki i niestety ginie, zanim reszta przybiega jej na pomoc.

Prześlij komentarz