niedziela, 5 kwietnia 2009

Historie z Fallcrest #9

Radosne plądrowanie świątyni Toroga

Bohaterowie przeszukują dokładnie komnatę w której stoczyli walkę z Direwolfem, Krandem i jego krasnoludzkimi gośćmi. Znajdują list z którego wynika, że szare krasnoludy opłaciły Krwawym Szponom za dostawę porywanych ludzi. Bohaterowie odwiedzili jeszcze jedno pomieszczenie ale jest opuszczone. Najwidoczniej niedawno ktoś tutaj był ale przygotował się do szybkiego wymarszu.

Encounter 1: Mamy zakładnika!

Gdy bohaterowie opuszczają świątynie głównym wejściem napotykają na kolejnych przeciwników. Dwoje ludzi trzyma nożem pod gardłem ich przewodnika – Terrlena. Towarzyszy im trzech bojowych hobgoblinów oraz dwóch strzelców goblinich. Żądają złożenia broni przez bohaterów i oddania im wszystkiego co znaleźli w świątyni Toroga. Prowadzi to oczywiście do dość krótkiej walki. Uriel wybiega na balkon zająć się strzelcami, których pozbywa się wprawną szarża jak i wyłamując sobie strzałę z piersi, dosłownie zeskakuje na strzelca i wgniata go w ziemię. W tym czasie jeden z ludzi podcina przewodnikowi gardło. Paladyn walczy dzielnie otoczony przez piechotę hobgoblinów wykańczając ich zionięciem.


Kim Ty jesteś?

Walka kończy się związaniem nieprzytomnego Terrlena, który budzi niepokój wśród drużyny. Okazuje się, że nie ma on żadnej rany po cięciu nożem. Jest upaprany krwią, na nożu są jej ślady – ale rany nie ma.

Przesłuchiwany jest też wzięty do niewoli, zastraszony przez Uriela, hobgoblin. Dowiadują się tylko tyle, że ludzie to byli ale zostali sprzedani szarym krasnoludom. Pieniądze za sprzedaż zostały znalezione przy ludzkich najemnikach którzy zranili(?) Terrlena.

Ocucony Terrlen obawia się widocznie sam siebie. Twierdzi, że złe rzeczy się wokół niego dzieją, zwłaszcza w tych sytuacjach kiedy traci pamięć. Sam nie chce przez to brac udziału w walce. Prosi tylko, żeby odprowadzono go do domu – do Hali Siedmiu Filarów.

Bohaterowie opuszczają świątynie Toroga i kierują się do Hali wraz z uwolnionym Terrlenem i związanym hobgoblinem.

Grimmerzhul Ttrading Post

O losie hobgoblina ma zdecydować uprowadzony niedawno przez hobgoblinów halfling. Bohaterowie odpoczywają u Noristo a następnego dnia z rana odwiedzają Grimmerzhulów – przedstawicieli szarych krasnoludów w Hali. Rozmowa prawie prowadziła do walki z szarymi krasnoludami, ale gdy bohaterowie ujawnili się jako agenci Magów z Saruun krasnoludy uspokoili się i zgodzili odwiedzić z bohaterami Orontora. Tam ujawniony został list który był niezbytym dowodem, że za wszystkim stoją szare krasnoludy. Grimmerzhulowie postanowili przekazać mapę drogi do Rogatej Twierdzy – miejsca, gdzie porwani ludzie będą przechowywani. Bohaterowie wraz z Terrlenem postanowili wyruszyć w kierunku Rogatej Twierdzy.

Encounter 2: The Portuculis

Bohaterowie stanęli przy wejściu do twierdzy, na zwiady wyrwał się Skamos, który bez problemu dotarł pod samą kratę i oszacował ilość wrogów – w środku czekało pięciu orków. Próbował przestrzelić przez kratę ale pociski tylko narobiły hałasu. Wkurzone orki otworzyły bramę i zaczęła się walka. Orkowie padali jak muchy. Ostatni próbował uciekać w głąb twierdzy jednak okazało się, że jego inni towarzysze zamknęli bramę przed nim, żeby sobie dać czas na przygotowanie na kolejny atak. Ork został rozsmarowany na drzwiach.

Prześlij komentarz