niedziela, 3 maja 2009

Teatr Cieni 01x02

Scena 1:

Przeszłość. Biuro Waltera, siedzącego do późna w papierach prezydent Takedy. Wchodzi Alice, Walter przeprasza, że nie było go na przedstawieniu. Alice zerka na dokumenty i wspomina, że Noriko mówiła coś o tych ludziach. Walter zaprasza ją do zajazdu Hattoriego, zostawiając niedomknięte drzwi od biura.

Scena 2:

Wciąż przeszłość. Herbaciarnia należąca do Noriko. Walter przychodzi na zaproszenie Takedy, spotkać ją pierwszy raz osobiście. Popełnia nieświadomie błędy etykiety. W rozmowie z Takedą wychodzi jego zagubienie w nowym kraju. Jest jej potrzebny, otrzymuje propozycję współpracy w zamian za wprowadzenie w kulturę.

Scena 3:

Przed sceną nad grobem Alice z pilota. Leje. Alexander trzyma zdjęcie z Walterem i Alice na tle góry Fuji i napisem "To jego wina" z tyłu. Wchodzi do hotelu Waltera, widzi go załamanego. Rzuca mu zdjęcie, łapie za ubranie i obarcza śmiercią córki. Alkohol zalewa fotografię, rozmazując napis i twarz Alice. Walter twardo bierze na siebie winę, Alexander widzi w jego oczach odbicie własnych.

Scena 4:

Rozmowa między Ahiko a rannym Sojuro. Ahiko oskarża ronina o zmianę, jaka zaszła w Hattorim, pyta, co z nim zrobił i chwyta katanę. Sojuro oświadcza, że służyli pod jednym panem oraz, że jest jego bratem.

Scena 5:

Teatr, próba przestawienia. Annie zwraca uwagę na niedzisiejszość teatru. Kasagawa poucza aktorki, które są niezadowolone z obecności nowej menadżerki. Claudia popiera Annie, próbując wybić się wśród aktorek. Annie proponuje zmiany w teatrze, w tym zdjęcie japońskich symboli i postawienie w ich miejsce dodatkowej loży dla VIP-ów. Jej propozycje są od razu wprowadzane w życie przez pracowników, światło reflektora przesuwa się z Kasagawy na nią. Japońskie aktorki, w tym Ahiko, wlepiają wzrok w stojącego w cieniu Kasagawę, który zostawia sprawy teatru Annie i odchodzi.

Scena 6:

Kasagawa je samotną kolację u Hattoriego. Właściciel zajazdu zachowuje się teraz, jakby odzyskał swój duch wojownika. Wspomina o Sojuro i mówi, że zawdzięcza mu życie brata. Pojawia się Alexander. Kasagawa oddaje mu melonik, oświadczając, że teraz obaj mają własne wojny. Alexander nie przyjmuje kapelusza, ale ostrzega, że Annie obawia się związków. Kasagawa śmiejąc się zakłada melonik i chce wyjść, ale w drzwiach pojawia się Sojuro.

Scena 7:

Kapitan Kojiro zabiera Waltera do swojego samochodu i chce go zastraszyć. Walter stawia się, oświadcza, że tu nie chodzi o Japonię, tylko o Alice. Przypomina Kapitanowi, że jego nazwisko też było w dokumentach od Takedy i wychodzi z samochodu, trzaskając drzwiami. Stoi przed teatrem i obserwując kierującą wynoszeniem japońskich symboli Annie ma wrażenie, że widzi Alice.
Prześlij komentarz