poniedziałek, 4 maja 2009

Teatr Cieni 01x03

Scena 1:

Przeszłość, wojna. Kasagawa, Sojuro i Kojiro obserwują ze wzgórza pacyfikację wojski przez zjednoczone wojsko cesarskie i Brytyjskie. Kojiro dyskutuje z Kasagawą o sensie kontynuowania otwartej walki i wskazuje na aletrnatywę w postaci frakcji Yoko Takedy, córki shoguna. Zostaje ukarany przez Kasagawę, ucina sobie palec. Sojuro prowadzi zwycięski szturm na przeciwnika.

Scena 2:

Przeszłość, wakacje Waltera i Alice. Robią sobie zdjęcie pod górą Fuji. Alice jest przestraszona i pewna, że ktoś ją śledzi. Walter ignoruje sygnały. Kiedy oglądają zachód słońca na nabrzeżu przy magazynach obserwuje ich Noriko.

Scena 3:

Kontynuacja sceny z zajazdu z poprzedniego odcinka. Sojuro, który stanął w drzwiach, osuwa się osłabiony na ziemię. Kasagawa i Hattori kłócą się, kto powinien się nim zająć. Kiedy Alexander chce pomóc, jednoczą się, wyrzucają gaijina i ratują Sojuro tak, jakby byli w bitwie. Kasagawa stwierdza, że ta wojna jest jego.

Scena 4:

Alexander wraca do pokoju hotelowego. Zastaje tam Noriko w stroju gejszy, która oferuje mu materiały do publikacji mające wskazać mordercę. Alexander grozi jej bronią i wyrzuca. Przegląda materiały - na zdjęciach widać Waltera i Yoko Takedę robiących interesy.

Scena 5:

Teatr Kasagawy, już po zamerykanizowaniu. Przyjęcie po wyjątkowo udanym spektaklu. Alexander towarzyszy Annie Masters. Otrzymuje list z pogróżkami wobec Amerykanki i dwa bilety na poranny rejs. Nie daje Annie nic po sobie poznać, chowa bilety do kieszeni. Obserwuje ich jakaś kobieta.

Scena 6:

Alexander i Walter spotykają się w lobby hotelowym. Dziennikarz pokazuje finansiście materiały od Noriko. Walter jest zaskoczony widząc ich zawartość, ale nagle zaczyna rozumieć sytuację i oskarża prezydent Yoko Takedę. Opowiada Alexandrowi całą historię. Uzgadniają, że zaaranżuje spotkanie z Yoko.

Scena 7:

Zajazd Hattoriego. Samurajowie jednoczą się znowu pod przywództwem Kasagawy. Przed każdym leży katana, tylko przed dowódcą melonik. Przybywa Kojiro, ostatni ze starego oddziału. Oskarżony o kolaborację z wrogiem wyjmuje i rozkłada ich dawny sztandar, po czym oświadcza, że należy do organizacji walczacej z gaijińskimi wpływami. Kiedy Kasagawa wyrzuca mu, że to ich działania są błędne, Kojiro pyta, czy błędem jest żyć i walczyć dalej. Proponuje mu przyłączenie się, jednak Kasagawa odrzuca ofertę i daje jasno do zrozumienia, że policjant nie wyjdzie stamtąd żywy. Kojiro popełnia seppuku, asystowany przez Sojuro. Zostają sam na sam w pomieszczeniu i przed śmiercią kapitan mówi roninowi wszystko, co wie o masakrze ich starego oddziału.

Scena 8:

Spotkanie w ruinach magazynu. Yoko przybywa z obstawą. Walter oskarża ją o przyczynienie się do śmierci Alice, Yoko nie ukrywa, że go wykorzystywała. Proponuje Alexandrowi, że sama ukarze prawdziwego mordercę, jeśli ten odpuści i wyjedzie z miasta. Alexander nie jest w stanie zostawić sprawy córki. Wychodzi mówiąc Yoko, że będzie ją obserwował. Walter zostaje sam na deszczu.
Prześlij komentarz