poniedziałek, 4 maja 2009

Teatr Cieni 01x05

Scena 1:

Muzeum. Walter ogląda wystawę o japońskiej tradycji, z powątpiewaniem. Spotyka Claudię, która sugeruje, że może powinni wyjechać. Walter oświadcza, że odpływa następnym rejsem. Claudia pyta, czy ją zabierze. Walter nie chce płynąć sam.

Scena 2:

Ahiko przychodzi do Alexandra, do redakcji gazety. Otwiera się i opowiada wszystko o Alice: że po przybyciu do Tokyo dostała się pod wpływy Noriko, była szkolona na gejszę, ale nie została prostytutką. Mówi, że nie żyje, bo komuś się to nie spodobało. Ahiko jest jej żal. Alexander jest zniechęcony do Japonii.

Scena 3:

Walter przybywa do lokalu Noriko, na umówione spotkanie z Claudią. Noriko nie chce go wpuścić, więc wbija się siłą. Widząc Claudię usługującą japońskim grubym rybom, obija kilku gości. Odrzuca odebraną jednemu katanę mówiąc, że nienawidzi Japonii. Zabiera Claudię, osłaniając ją przed deszczem swoim płaszczem, zanim Noriko udaje się zmobilizować swoich ludzi.

Scena 4:

Pomiędzy zamachem a spotkaniem w muzeum. Claudia odwiedza dom Kasagawy, wezwana przez Ryu, który z niejasnych powodów prosił ją o spotkanie. Kasagawa jest niechętny jej wizycie. Mówi, że Ryu ocalił mu życie, ale złamał serce. Zostawia ją sam na sam z rannym samurajem. Claudia z polecenia Noriko truje go i znika z rezydencji. Kasagawa rozpacza.

Scena 5:

Walter czeka na Claudię w porcie. Aktorka zostaje przywieziona przez Noriko, która pyta, czy po tym, ilu ludzi przez niego zginęło ponownie weźmie na siebie czyjeś życie. Walter zdecydowanie wyrywa jej Claudię, która rozpoznana przez ludzi w porcie wychodzi z samochodu jak prawdziwa gwiazda, w blasku fleszy. Aktorka oskarża Noriko o zaaranżowanie śmierci Alice i oświadcza, że nie pozwoli jej doprowadzić się do takiego samego końca.

Scena 6:

Sojuro ucieka przed policją. W zajeździe Hattoriego zastaje brata pielęgnującego ogród japoński. Gdy opowiada, że jest ścigany, Hattori ze spokojem pyta, czy jednak wybrał drogę wojny. Przybywa policja, ale nie znajdują w zajeździe ronina. Gdy Hattori zostaje sam mówi jeszcze "Powodzenia, bracie".

Scena 7:

Ceremonia picia herbaty w domu Kasagawy. Alexander prosi o pomszczenie Alice i daje mu swój rewolwer. Kasagawa zasłania pistolet przestrzelonym melonikiem i odsuwa w stronę Anglika. Z mieczem Ryu wyrusza pomścić podwładnego. (W domyśle: prawdopodobnie zabija później Noriko).

Scena 8:

Teatr, w trakcie przedstawienia. Alexander, po załatwieniu wszystkich spraw, prosi Annie Masters, by z nim odpłynęła. Zgadza się, ale zostawiając teatr zostawia swoje szczęście.

Scena 9:

Jakiś czas po powrocie do Europy. Walter spotyka Claudię po spektaklu. Aktorka chce z nim być. Walter wciąż pamięta o Alice. Całuje ją w policzek i odchodzi.

KURTYNA
Prześlij komentarz