niedziela, 3 maja 2009

Teatr Cieni: Pilot 01x01

Scena 1:

Ceremonia picia herbaty w teatrze. Walter prosi Kasagawę o pożyczkę. Ahiko ostentacyjnie nie nalewa mu herbaty, Kasagawa wymusza na nim zaproszenie prezydent Takedy na premierę otwierającą sezon.

Scena 2:

Sojuro i Jun podróżują w stronę Tokyo, gościńcem przez las. Rozmowa o celu podróży, chłopiec ma wątpliwości. Na horyzoncie widać dym.

Scena 3:

Walter stoi nad grobem Alicji, w deszczu. Wspomnienie płonącego magazynu. Walter trzyma umierającą Alicję, która jeszcze wyznaje mu miłość. Widać cień kobiety z rozwianymi włosami. Przybycie Alexandra wyrywa Waltera ze wspomnień.

Scena 4:

Komisariat. Alexander rozmawia z Kapitanem, domagając się wznowienia śledztwa. Kapitan zbywa kpiąco jego żądania, wreszcie nazywa jego córkę "podrzędną aktoreczką". W Angliku wzbiera gniew, wychodzi trzaskając drzwiami.

Scena 5:

Przeszłość, koniec wojny. Do portu wpływają brytyjskie okręty, witane przez prezydent Takedę. Sojuro i Kasagawa rozmawiają o porzuceniu drogi samuraja. Kasagawa oddaje Sojuro swój miecz i prosi, by ten zabił go, jeśli kiedyś okaże się niegodny.

Scena 6:

Droga w lesie, Sojuro i Jun sa świadkami wypadku samochodowego. W pojeździe uwięziona Noriko, błaga o pomoc. Pies Juna oraz sam chłopiec są nieufni, pies szarpie Sojuro za nogawkę, gdy ten rusza na pomoc. Ratując Noriko zaczyna czuć się za nią odpowiedzialny. Znów w drodze, ignoruje kolejne ostrzeżenia chłopca o kobiecie.

Scena 7:

Walter przybywa na umówioną kolację do rezydencji Takedy. Słyszy strzępy rozmowy między Takedą a Kapitanem, w której wymienia się jego nazwisko oraz śledztwo Alexandra. Kobieta dezorientuje go japońskimi zwyczajami, których nie jest w stanie zrozumieć i odprawia. Kiedy wychodzi na deszcz, jest śledzony przez człowieka Kapitana.

Scena 8:

Teatr, noc premiery. Ahiko gra z japońską perfekcją, co frustruje Claudię na scenie. Przedstawieniu grozi klapa. Przerwa. Kasagawa zaprasza Takedę i jej świtę za kulisy. Tam są świadkami kłótni w garderobie pomiędzy Noriko a Claudią. Kasagawa traci zupełnie kontrolę nad sytuacją, prezydent Takeda wychodzi z teatru, odprowadzona przez Kapitana. Wypływają problemy pomiędzy aktorkami, powtarza się sytuacja z Alicją. Gdy Noriko obraża pamięć martwej aktorki, Walter zabrania mówić o niej w ten sposób. Zapada cisza, Ahiko udaje się załagodzić sytuację. Przedstawienie trwa, utrzymuje się napięcie między aktorkami, loża pani prezydent jest pusta, widzowie zaczynają wychodzić.

Scena 9:

Pusta scena, pracownicy opuszczają teatr, Kasagawa zostaje sam i rzuca scenariusz na podłogę. Wchodzi Alexander, przedstawia mu Annie Masters. Rozmowa w gabinecie Kasagawy, ten przydziela Anglikowi ochroniarza i ostrzega przed szefem policji. Annie zostaje, by zająć się podnoszeniem teatru na nogi, Alexander odchodzi z otrzymanym od Kasagawy zdjęciem córki. Pada pytanie czy był na wojnie. Słysząc, że był Kasagawa ostrzega, że jeszcze się dla niego nie skończyła.
Prześlij komentarz