wtorek, 22 września 2009

L5R3ER: Four Winds Era #4

Scena 1 – Powrót do dojo

Północ; 1158, 8/9 dzień drugiego miesiąca roku; Kakita Dojo

Samuraje kończą leczenie u miejscowych shugenja i udają się na spoczynek. Jedynie Daidoji Gotoru, rezygnując z odpoczynku, zmienia - stojącego przed drzwiami do komnat Otomo Haruki - Daidjoi Yaichiro.

Scena 2 – Poranny raport

Świt; 1158, 9 dzień drugiego miesiąca roku.

Dźwięki fletu budzą panią Otomo Haruki. Otwiera przesuwane drzwi shoji i widzi w ogrodzie grającego na instrumencie Daidoji Takeshiego. Za nią stoi Daidoji Gotoru, trochę niewyspany, ale jak zawsze na straży. Służba przynosi Haruce podarunek od Takeshiego, uciętą głowę ronina Ushio. Zadowolona Otomo odsyła służącego.

Następnie, wraz ze swoimi yojimbo, udała się na śniadanie u Noritoshiego. Tam po wymianie kilku uprzejmości pochwaliła się swoimi samurajami i ich sukcesem. Takeshi, przygrywając fletem opowiedział całą historię. Siedząca również przy posiłku Soshi Ikio próbowała jakoś skrytykować dokonania samurajów, dopytując się szczegółowo o córkę zarządcy wioski – Uchi. Wtrąciła się jednak Mai, że przyprowadzona do doji dziewczyna z pewnością sprawdzi się w pobliskiej akademii artystów. Podczas posiłku zostali zapowiedziani bardzo wypływowi goście – do dojo ma przybyć sam Doji Kurohito wraz z córką – ośmioletnią Doji Sakurą.

Tymczasem, zaraz przed porannym treningiem, Kakita Masaru opowiada partnerom od ćwiczeń swoje dokonania w walce z bandytami, wzbudzając podziw i zyskując chwałę. Po treningu Żuraw udaje się do senseia w celu zdania raportu. Prosi również o nauczanie jednej z sekretnej technik, na co Noritoshi wyraża zgodę, kierując go do sempai.

Scena 3 – Goście, goście

Wracający od sensei, Masaru niemal zderza się z Shosuro Tezuko. Kobieta po chwili rozmowy, delikatnie przypomina, że miał się zobaczyć z Soshi Ikio i dotrzymać zawartej kilka dni temu umowy. Nie omieszkała powiedzieć, że ta nowa technika, którą dziś pozna, z pewnością zainteresuje jej panią.

Otomo Haruki odpoczywa w ogrodzie podziwiając piękny wiosenny dzień. Towarzyszący jej yojimbo – Gotoru i Takeshi zauważają rozmawiających ze sobą Yaichiro i Mirumoto Toshi – samuraja z klanu Smoka, z ręką w temblaku. Nie podsłuchają rozmowy.

Tuż po popołudniowym treningu i sekretnej lekcji dla Masaru (udzielonej w specjalnie przygotowanym malutkim doji), całe Shiro sano Kakita przygotowuje się na powitanie orszaku Kurohito, który późnym popołudniem przybywa do Shiro sano Kakita. Po przejeździe wszystko wraca do normy.

Scena 4 – Pokątne sekrety

Stojący przy drzwiach pani Otomo – Gotoru i Takeshi obserwują jak do pomieszczeń zajmowanych przez Skorpiony zbliża się Kakita Masaru, który puka do drzwi pani Ikio. Z jednego z korytarzy na wprost wychodzi Kakita Mai, żona senseia, która również zmierza w tym kierunku. Gdy Masaru znika za drzwiami Skorpionów, Mai zatrzymuje się podsłuchując rozmowy.

Masaru przekazuje sekretną technikę i kilka innych, co skutecznie słyszy Kakita Mai. Po chwili, żona sensei podchodzi do pomieszczenia zajmowanego przez Otomo Harukę i prosi yojimbo o zaanonsowanie jej i wpuszczenie na rozmowę. Układająca jedną z mistrzowskich partii go, Haruki zgadza się na wizytę i zaprasza Mai do siebie.

W pewnym momencie, środkiem korytarza pędzi młoda dziewczynka z drewnianym boikenem, uniesionym nad głowę i dzikim okrzykiem. Szarżue na stojących pod drzwiami yojimbo i zamierza się w Daidoji Gotoru. Ten przesuwa się jedynie nieznacznie, także cios ląduję na jego zbroi, nie czyniąc mu większej krzywdy. Wkurzona Doji Sakura wraca skąd przybiegła a Gotoru odkłania się okazując szacunek.

Scena 5 – Kolejna powitalna kolacja

Doji Kurohito wśród obecnych gości, oprócz znanych mu osób z oczywistych względów, rozpoznaje jedynie Kakita Masaru – którego czyny doszły najwidoczniej do jego uszu. Postanawia mu wręczyć wakizashi, w dowód uznania jego czynów.

Podczas kolacji Doji Sakura cały czas była wściekła i próbowała złamać swój bokken. Siedząca obok Shosuro Tezuko próbowała bezskutecznie ją zainteresować zwierzątkami układanymi z origami. Późną nocą dziewczynka poczuła się zmęczona, więc Tezuko proponuje zaprowadzenie dziewczynki do jej pokoju, na co niezbyt niechętnie, ale przystaje Kurohito.

Scena 6 – Nocny atak

Chwilę później w pewnym momencie w całym budynku powstał niesamowity chaos. Krzyki, bieganina, rozpalane pochodnie, a nawet szczęk stali. Ktoś uderzając w dzwon bije na alarm. Ochrona zacieśnia się wokół Kurohito, a Gotoru wraz z Takeshim pilnują Haruki. Masaru wybiega z pomieszczenia na korytarz. Przed drzwiami Doji Sakury znajduje klęczącą Tezuko. Obok niej leży dwóch martwych yojimbo. Kobieta trzyma się za jedną rękę, z uciętych palców leje się krew. Drzwi są odsunięte i ściana wychodząca na ogród jest wyważona.

W pewnym momencie Kurohito uświadamia sobie co się mogło stać. Krzyczy, żeby wszyscy ruszyli ratować jego córkę. Otomo kiwa głową więc Takeshi i Gotoru ruszają na wezwanie.

W ogrodzie Masaru znajduje ślady – ułamaną i zakrwawioną część bokkena, oraz ślady krwi prowadzące w kierunku muru. Nawet zdaje mu się, że widzi ruch na murze. Rusza w tamtym kierunku, a w tym samym momencie ruszają Takeshi i Gotoru. Gotoru wspina się pierwszy, a następnie podciąga pozostałą dwójkę.

Samuraje zeskakują z muru i ruszają w kierunku umykającej w cień drzew postaci dźwigającej córkę Kurohito. Takeshi wyrywa sprintem do przodu, Masaru zostaje daleko z tyłu, a Gotoru biegnie wyrównanym tempem.

Takeshi dobiega do porywacza i omijając Sakurę, jednym pewnym cięciem powala przeciwnika na ziemię. W pokonanym rozpoznaje eta, należącego do pani Ikio. W chwilę później dobiegają do nich pozostali. Rozglądaj się żeby ustrzec się zasadzki, a gdy okazuje się, że jest bezpiecznie wycofują się z uratowaną do dojo.

Scena 7 – Reperkusje

Świt; 1158, 10 dzień drugiego miesiąca roku.

Masaru wraz z Takeshim odprawiają poranną ceremonie parzenia herbaty, a następnie Takeshi medytuje aż do ranka. Kurohito zwołuje zebranie, mające na celu wyjaśnienie wydarzenia, które zaszły poprzedniej nocy.

Pani Ikio jest zaskoczona, że jej eta był szpiegiem niewiadomego pochodzenia i dokonał tak niehonorowego czynu. Wszyscy eta, który z nią przybyli, zostali przykładowo straceni, żeby sytuacja się nie powtórzyła. Według słów Ikio, Shosuro Tezuko dzielnie broniła córki, ale napastnik odciął jej dwa palce u dłoni, a następnie wyjął szpilki z włosów i zabił nimi dwóch yojimbo Sakury.

Sakura chwaliła się, że złamanym bokken ugodziła napastnika, i dzięki temu nie mógł uciec zbyt szybko.

Pani Soshi stwierdziła, że czuje się zagrożona w obecnym miejscu, i powiedziała, że musi wracać na ziemię Skorpiona zdać raport. W tym momencie weszła pani Kakita Mai, która jasno powiedziała, że Ikio wyjeżdża z Shiro sano Kakita razem z technikami Kakity, które poznała dzięki „uprzejmości” Kakity Masaru. Ten próbował się bronić i wytłumaczyć, ale Kakita Noritoshi oburzył się i niemal wyrzucił samuraja z komnaty, każąc mu zejść mu z pola widzenia.
Prześlij komentarz