wtorek, 6 października 2009

L5R3ER: Four Winds Era #5

Scena 1 – Wyjazd Kurohito

W okolicach południa; 1158, 10 dzień drugiego miesiąca roku.

Pan Kurohito zadecydował, że opuszcza dojo wraz z córką w południe. Pani Otomo Haruki także zamierza je opuścić i wyjechać do Otosan Uchi tuż po południu.

W dojo, Masaru próbuje jeszcze naprawić swoją reputację, rozmawiając z innymi uczniami senseia. Z początku są niezbyt chętni, ale w końcu opowiadania poprawiają jego sytuacje w oczach innych w dojo. Sporo pomógł mu fakt, że uratował wraz z Gotoru i Takeshim córkę Kurohito. Ale pomimo to Norotoshi-sensei nadal nie chce się z nim widzieć i wygląda na to, że szybko zdania nie zmieni. Nie podjął jednak jeszcze żadnej wiążącej decyzji co z nim zrobić.

W południe orszak Kurohito pośpiesznie opuszcza dojo. Jednym z żegnających jest również Masaru. Po wyjeździe gdy Masaru zamierza wrócić do siebie, na drodze staje mu Shoshuro Tezuko – z opatrzoną ręką. Zaprasza go na rozmowę z jej panią Soshi Ikio. Żuraw nie mając wiele do stracenia udaje się wraz z nią na spotkanie z Soshi Ikio. Mijają stojącego przy drzwiach Haruki Gotoru.

Scena 2 – Skorpion uderza

Ikio przygotowała herbatę w swojej komnacie i zaprosiła do wspólnego jej wypicia Masaru, który przysiadł do drugiego stoliczka. Tezuko umilała im picie herbaty śpiewem – zagłuszającym jednocześnie ich rozmowę. Ikio po chwili rozmowy wyjawiła swój plan, w którym wielką rolę przeznaczyła dla Masaru, który mimo plamy na honorze może wciąż się przysłużyć swojemu klanowi. Okazuje się, że panią Otomo Haruki i panią Kakita Mai łączą o wiele bliższe stosunki, niż mogłoby się wydawać. Mai zdradza męża z panią Haruki! Ważne jest, żeby to nie wyszło na światło dzienne i zakończyło się jak najszybciej. A że panią Mai i Ikio skrycie się nie cierpią – w interesie Ikio jest uderzyć w panią Mai – w najbardziej bolesny sposób – zabić jej kochankę, panią Haruki. Dokona tego Masaru, bo Ikio nie może uderzyć otwarcie. Pani Haruki wraz z czterema niosącymi lektykę, i trzema yojimbo, podczas powrotu do Otosan, nie będzie miała większej obstawy – poprzedni ashigaru zginęli przy ataku podczas przybycia do dojo. Pani Ikio powiedziała również, że zarówno Yaichiro i Takeshi nie będą problemem, jedynie wojowniczy Gotoru będzie przeszkodą z którą Kakita musi sobie poradzić. Po wszystkim Masaru ma się spotkać z Ikio i Tezuko przed przełęczą Beiden, po przekroczeniu której, zostanie bezpiecznie ukryty na ziemiach Skorpionów, gdzie czeka go niespodziewana nagroda.

Po opuszczeniu komnat Skorpionów, Masaru pisze list do senseia, w którym wyjaśnia co i dlaczego zamierza zrobić. Prosi służącego o dostarczenie do następnego dnia o świcie Noritoshiemu.

Scena 3 – Pojedynek o zmierzchu.

Zmierzch; 1158, 10 dzień drugiego miesiąca roku; Cesarska Droga z Shiro sano Kakita do Otoman Uchi.

Lektyka pani Haruki dość szybko przemierza Drogę Cesarską, prowadzącą do Otosan Uchi. W pewnym momencie dogania ich Kakita Masaru. Daidoji Takeshi, Gotoru i Yaichiro osłaniają panią Haruki, która opuszcza lektykę. Masaru mówi głośno, że to ona splamiła swój honor i rodziny Kakita i wyzywa ją na pojedynek. Kobieta bardzo dobrze udaje, że nie wie o co chodzi. Masaru mówi, że nie powie publicznie, wiedza ta przeznaczone jest jedynie tylko dla jej uszu więc prosi na osobność. Masaru zgadza się iść na rozmowę bez broni, ale Haruki nie chce iść bez jednego yojimbo. Idzie po chwili z nieuzbrojonym Yaichiro.

Podczas rozmowy Haruki nie zaprzecza jego oskarżeniom o związek z Mai ale i nie potwierdza. Decyduje się na pojedynek, i wybiera na swojego reprezentanta Gotoru.

Gotoru rusza od razu z yari do zaskakującego i zupełnie nie honorowego ataku, zanim jeszcze Żuraw uzbroi się ponownie i będzie gotów do pojedynku. Zaczyna się walka. Obok Haruki Takeshi sięga po miecz, ale Yaichiro go powstrzymuje, zaczyna się łapanie za nadgarstki i pojedynek jiu-jutsu. W końcu celne ciosy Gotoru , jeden po drugim zabijając Masaru. Gotoru chwyta trzymany jeszcze przez Kakite miecz i wbija go sobie w brzuch umierając wraz z nim. W międzyczasie Takeshi łamie nadgarstek Yaichiro i ścina mu głowę.

Epilog

Świt; 1158, 11 dzień drugiego miesiąca roku, Kakita Dojo

Kakita Noritoshi otrzymuje list od służącego. Spala go natychmiast po przeczytaniu, z wściekłością w oczach. Rozkazuje zaufanym osobom znaleźć zwłoki Masaru i spalić je, a urnę z prochami zakopać nieopodal jednej z przydrożnych kapliczek. Wraca do żony z uśmiechem nie wspominając o jej zdradzie do końca swoich dni.

1158, 25 dzień drugiego miesiąca roku; Otoman Uchi

Otomo Haruki pisze pożegnalny list do Mai. Decyduje się zakończyć tą śmiercionośną wiadomość. W miesiąc później popełnia samobójstwo z rozpaczy.

1158, 3 dzień trzeciego miesiąca roku; Ryoko Owari Toshi

Kakita Noriko dowiedziała się o śmierci swojego ukochanego Kakita Masaru. Do tej pory trzymana jako zakładniczka w domu gejsz, postanawia tutaj pozostać z własnej woli, gdyż nie ma już dokąd i do kogo wracać.

1167

Doji Kurohito popełnia samobójstwo zaraz po zabiciu własnej żonę. Asystująca mu przy seppuku, Doji Sakura, a właściwie już Doji Domotai zostaje czempionem Klanu Żurawia.

1170

Kobieta z klanu Skorpiona, Bayushi Sunetra morduje Kakite Mai, za co ginie z rąk Noritoshiego w dość krótkim czasie.
Prześlij komentarz