poniedziałek, 31 stycznia 2011

Interface Zero 2.0: Pussycat

Gdy PC wracali z misji z zaprzyjaźnionym taksówkarzem, okazało się, że systemy bezpieczeństwa w ich warsztacie podniosły cichy alarm. Okazało się, że do ich posiadłości włamała się pewna simulakra - trochę przerobiona plastycznie na catgirl - i zasnęła sobie spokojnie na kanapie. W drodze jeden z graczy, wygrał trochę pieniędzy na grach hazardowych on-line.

Haker wykorzystując VR "przeghostował się" z jadącej taksówki do warsztatu, żeby obejrzeć ją z bliska. Zaczekał jednak na resztę postaci graczy, wtedy przeniósł się z powrotem do swojego ciała.

Gdy wszyscy wrócili, postanowili ją obudzić i trochę przepytać, ale nie była skłonna do zbytniej rozmowy. Haker wyszperał w Deep informację, że podobna sim jest poszukiwana, najprawdopodobniej przez triadę i zaproponowana jest nagroda. Sim dalej niewiele chciała powiedzieć. Wyszło na jaw, że prawdopodobnie jej właściciel znęcał się nad nią (o czym świadczyły ślady bicza na plecach), więc w pewnym momencie zatłukła go tym biczem i uciekła od niego.

Chwilę później na parking warsztatu wjechał samochód a z niego wyszło pięciu chińczyków z cybertatuażami. Czterech z nich podeszło do drzwi i zaczęli nalegać, żeby wydano im sima. Sim schowała się w szafie, ale gdy tylko ustalono cenę, jeden z PC wypchnął ją przed drzwi w ręce chińczyków. Ci, bez mrugnięcia okiem rozwalili ją strzelając jej w głowę, po czym odjechali.

Drużynowy haker widząc sytuacje, włamał się do komputera samochodu, zamontował program śledzący i zepsuł program sterujący hamulcami. Śledził samochód do momentu aż ten nie rozbił się gdzieś przy pierwszej próbie hamowania.

Uwagi:
Na końcu rozdaliśmy PD, oraz zastosowaliśmy zasadę z Solomon Kane - jeśli ktoś miał Sztony, mógł rzucić odpowiednią ilością k6 - za każde 5-6 był dodatkowy punkt doświadczenia. Po sesji była rozmowa na temat toku myślenia simów, głupiego zachowania catgirl ("to nie my mieliśmy ją przekonywać, a ona nas - w końcu ona nas potrzebowała":)
Ogólnie wyszła bardzo krótka sesja, która graczom się niezbyt podobała:)
Prześlij komentarz