poniedziałek, 31 stycznia 2011

Interface Zero 3.1: Icon

Postaci graczy szukają sobie, po okazyjnej cenie, używanego samochodu do zreperowania. Udaje się znaleźć okazję, więc inwestują 1000 na podniszczonego SUVa.

W oczekiwaniu na przesyłkę: drużynowy haker piszę w wolnym czasie program, mechanik odnosi kolejny sukces w grach on-line, combat sim ćwiczy strzelanie do puszek w podziemnej części warsztatu. Jedyna kobieta w drużynie plotkuje przez Deep ze znajomą z dawnej pracy, więc dowiedziała się przy okazji, że w pobliskim klubie nocnym, ma być występ jakiejś młodej gwiazdki Deepu przed szychami z korporacji i będą mieć masę roboty.

Do PC, poprzez fixerke zgłasza się kolejny klient. Tym razem jest dość tajemniczy, bo obawia się komunikować przez Deep, chce się ospotkać osobiście o świcie następnego dnia w jednym z niezbyt uczęszczanych moteli.

Drużyna postanawia się podzielić, część jedzie do motelu by poobserwować miejsce spotkania. Haker włamuje się ściąga plany budynku oraz listę gości w hotelu. Combat sim jako snajper zajmuje pozycję w budynku naprzeciw głównego wejścia.

Przy motelu czai się jeszcze jedna postać, siedzący na ciężkim motocyklu tajemniczy mężczyzna, który też obserwuje motel.

Tymczasem do warsztatu podjeżdża zamówiony samochód, laweta "wysypuje" go przed drzwiami, a następnie szybko ucieka. Chwilę później w pobliżu słychać eksplozję. Trójka graczy szybko wpycha auto do garażu, a gdy haker mówi, że niezależni bloggerzy piszą o bitwie triady z włochami w tej dzielnicy szybko barykadują się w środku.

Mechanik zabiera się za remontowanie samochodu - szybko i skutecznie drużyna ma nowego SUV. Tuż przed świtem gnają nim na umówione miejsce do motelu.

Spotykaj się w pokoju wynajętym przez część drużyny która przybyła tu wczoraj. Obserwują motocyklistę, który wciąż jest. Lexa podchodzi do niego i zagaduje, udając zagubioną kobietę. Podczas krótkiej rozmowy zaobserwowała, że ma ukrytą broń.

Haker i jeden z graczy udają się na spotkanie do umówionego pokoju i znajdują tam nastoletnią dziewczynę, która przedstawia się jako Mistress_88, wschodząca gwiazda Deepu. Okazuje się, że ktoś jej na tyle zepsuł reputacje w necie, że ruszyli za nią łowcy nagród. Oferuje lepszą ofertę niż nagroda za jej głowę tylko za to, że dostarczą ją żywą do nocnego klubu, gdzie ma zyskać patronat korporacji, a wtedy będzie bezpieczna.

Chwilę później motocyklista rusza w kierunku motelu, ale drogę zajeżdża mu samochód z "młodymi wannabe-łowcami" nagród, więc się wycofuje.

Postaci graczy zastawiają pułapkę. Haker zmienia id pokoju, a jeden z graczy stoi z szotgunem przy zaciemnianej szybie motelu. W momencie gdy "młodzi łowcy" przechodzą wypala i potężnym strzałem zabija obu. Zbierają co po nich zostało i ładują się wraz z Mistress_88 do SUva. '

Gdy gnają przez autostradę, zauważają podążającego ich śladem motocyklistę. Wysyłają mu wiadomość, żeby się zmywał ale gdy nie reaguje zwalniają i ostrzeliwują go. Motor w końcu zwalnia, wpada w poślizg i zatrzymuje się na bocznej barierce. SUV znika wśród samochodów pędzących przez autostradę.
Prześlij komentarz